Wiele osób zastanawia się, jaką obrożę dla psa czy kota kupić.
Na rynku jest wiele ciekawych propozycji do wyboru, dziś opowiemy o zaletach modeli skórzanych.

Obroża skórzana - solidna i trwała

Niekwestionowaną zaletą tego typu produktów jest ich wytrzymałość. W porównaniu z modelami wykonanymi z taśmy czy sznurka wyróżniają się one niezwykłą trwałością i nie niszczeją tak szybko na skutek normalnej eksploatacji, a zatem raz zakupione posłużą wiernie psu czy kot przez wiele lat. Są również odporne na działanie wody, co jest ich kolejnym atutem. Skóra jest ponadto materiałem oddychającym, zapewnia więc pupilom wysoki komfort użytkowania. Do innych zalet tego typu produktów należy zaliczyć wysoką elastyczność oraz miękkość - obroża wykonana z tego surowca naturalnego będzie więc idealnie dopasowywać się do ciała czworonoga i nie spowoduje u niego otarć.

Elegancja w najlepszym wydaniu

Skóra zaliczana jest do niezwykle luksusowych materiałów. Prezentuje, się, i to w każdym wydaniu, nad wyraz elegancko. Obroże dla psów i kotów z niej wykonane mogą przybierać różne formy. Do najpopularniejszych zaliczane są te klasyczne, składające się z prostego paska z metalowymi okuciami - są one dostępne w wielu kolorach, począwszy od klasycznego czarnego lub brązowego, poprzez niebieski i żółty, aż po czerwień czy fuksję. Można również zakupić modele nieco bardziej ozdobne, udekorowane ćwiekami, kolcami, motywem gwiazdek, zwierzęcych łapek czy kości. Do wyboru są także wyroby z miękką podszewką.

Dla kogo ten typ obroży?

Modele skórzane są dedykowane psom i kotom wszystkich ras oraz wielkości. Nie ma znaczenia, czy mamy w domu chihuahuę, jamnika, yorka czy też może owczarka niemieckiego lub bernardyna – dla każdego osobnika znajdzie się produkt w odpowiednim rozmiarze. Jedyna zasada, o jakiej warto pamiętać przy kupnie, to to, że wyroby węższe przeznaczone są dla mniejszych pupili, te z szerszym paskiem dla zwierzaków o nieco większych gabarytach.


Nasz asortyment znajdziecie w dobrych sklepach zoologicznych  ????


Jeśli jednak sprzedawca nie zdążył jeszcze dostarczyć Kolekcji IVO do swojego sklepu zapytajcie o możliwość zamówienia jej dla Was  ????